Życie zazwyczaj nie jest usłane różami i nasze stosunki z przełożonym są w stanie nas doprowadzać do szału

Niestety nierzadko zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Są tacy, którzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, szef, godziny pracy, współpracownicy, zadania i nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich osób jest na pewno niewiele, ponieważ cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak ludzi, którzy twierdzą, że mankamenty ich pracy są na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Czasami niestety sytuacja jest tak bardzo okropna, że trzeba pomyśleć o ucieczce. Mądrym rozwiązaniem będzie wówczas szukanie nowej pracy. Gdy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednakże mamy możliwość, by zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to dobre wyjście dla tych, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać pracy w znienawidzonym miejscu. Powinniśmy zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on z nią zgodzić. Warto jednak dążyć do ugody. Możemy przykładowo zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze pracować w firmie, przyuczymy nową osobę na swoje stanowisko. Powinniśmy wówczas również zużyć cały zaległy urlop.

Istotne jest to, żeby zdawać sobie sprawę, że takiego rodzaju porozumienie musimy zawrzeć na piśmie.

Jeśli szukasz interesujących informacji na prezentowany wątek, to starannie przeczytaj polecany artykuł, który posiada godne zainteresowania informacje.

Umowy ustne w żadnym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.

20 stycznia, 2022